dron marketing nieruchomości

Konkurencja na rynku nieruchomości jest coraz większa, co wymusza stosowanie nowych i skuteczniejszych form marketingu. Jeszcze kilka lat temu nagranie video były wykorzystywane przez nielicznych przedstawicieli branży. Obecnie stają się coraz bardziej standardowym elementem promocji. Z tego artykułu poznasz podstawowe zasady stosowania video marketingu w nieruchomościach.

Zacznijmy od tego, że video marketing możesz użyć w dwóch celach:

  1. Promowanie siebie (jako agenta) lub promowanie swojej firmy (biura nieruchomości).
  2. Promowanie konkretnej oferty nieruchomości.

Obydwa cele mocno się od siebie różnią i zazwyczaj stosuje się w nich kompletnie inne formaty, jak też inne kanały dystrybucji. Zacznijmy od promowania siebie lub firmy.

Jak wypromować biuro nieruchomości za pomocą video?

Każda branża ma swoją specyfikę, w tym niepisany zespół zasad, którymi się rządzi. To w dużym stopniu determinuje, w jakim typie nagrania mogą ci się przysłużyć. Nieruchomości to dosyć poważny temat, związany z dużymi pieniędzmi i długoterminowymi decyzjami. Z tego względu raczej należy tu unikać frywolnej, żartobliwej formy. Być może przyciągnęłaby ona do ciebie uwagę, jednak nie zbudowałaby twojej wiarygodności.

Z tego względu video do promocji biura lub agenta powinno być merytoryczne i profesjonalne. Nie oznacza to, iż zawsze musi być formalne. Jest tu także miejsce na luźniejsze nagrania, do dystrybucji których świetnym kanałem jest chociażby TikTok czy Instagram. W ten sposób możesz np. dawać wgląd w swoją codzienną pracę, wrzucając np. do sieci krótkie nagranie z samochodu, zaraz po tym, gdy sfinalizujesz ważną transakcję. Takie video będzie tym bardziej angażujące, jeśli osadzisz je w historii, tj. jeśli twoi obserwatorzy wcześniej będą mieli do czynienia z innymi nagraniami opowiadającymi o tej nieruchomości.

Oprócz takich typowo osobistych nagrań, video marketing biura może zawierać nagrania przybliżające sylwetki ludzi z zespołu, jak też zespól jako całość. Do tego, jeśli to możliwe, warto pozyskać rekomendacje byłych klientów lub współpracowników w postaci nagrań.

Jak wypromować ofertę za pomocą video?

Nagrania są, obok prezentacji 3D, tym co w ostatnich latach najbardziej zrewolucjonizowało ogłoszenia wynajmu i sprzedaży nieruchomości. Nagranie niekoniecznie jest alternatywną dla wirtualnego spaceru, ponieważ w przypadku video możesz wzbogacić je o muzykę lub narrację. Nic nie stoi na przeszkodzie tego, abyś w spacerze video po mieszkaniu pojawił się we własnej osobie i na bieżąco opowiadał klientowi o tym, co widzi, ujawniając dodatkowe informacje, których przez sieć nie przekażesz lub które są dodatkowym “smaczkiem”. W ten sposób możesz chociażby przybliżyć historię mieszkania lub pokazać, w jaki sposób da radę przesunąć ścianki działowe.

Video marketing nieruchomości to także nagranie otoczenia. Otoczenie jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność oferty. Warto przejść się z kamerą po okolicy i efekty takiego spaceru zamieścić w ogłoszeniu lub udostępniać klientom na życzenie. Podobnie jak przy nagranie z wnętrza, tak i tutaj możesz (a nawet powinieneś) wzbogacić obraz swoją narracją, pomagającą chociażby klientowi w zorientowaniu się w przestrzeni oraz dodającą do obrazu niewidoczne detale.

Drugi typ kluczowego video marketingu to nagrania z drona. Latające pojazdy pozwalają pokazać całą okolicę na jednym ujęciu, co ma bardzo dużą wartość informacyjną i jest niezwykle ważne dla klienta. Standardowo nagranie rozpoczyna się od punktu na nieruchomości, a następnie dron wznosi się coraz wyżej. Czasami warto to wzbogacić o przelot po wybranych kawałkach okolicy.

Komentarze do artykułu